Odwierty pod pompy ciepła

Pompy ciepła

Pompy ciepła stanowią nowoczesną alternatywę dla tradycyjnego systemu grzewczego  domu, a także coraz częściej pełnią funkcję instalacji uzupełniającej. Dzięki uniwersalnemu zastosowaniu służą nie tylko do ogrzewania budynku, lecz także podgrzewania wody użytkowej lub w basenie. Co więcej pozwalają schładzać wnętrza w sezonie letnim. Są całkowicie bezobsługowe, a ponadto nie emitują żadnych zanieczyszczeń, co umożliwia instalację w garażu, pomieszczeniu gospodarczym bądź pralni. To najbardziej ekologiczne oraz oszczędne urządzenie grzewcze, które w przeciwieństwie do kotłów i pieców węglowych spełnia nowe standardy rządowego programu Czyste Powietrze.

wiercimy

Działanie pompy ciepła

Działanie pompy ciepła polega na pobieraniu energii z tzw. dolnego źródła, czyli ciepła z otoczenia. Zebrane powietrze zostaje ogrzewane, a następnie rozprowadzane w domu przy pomocy wybranych odbiorników, takich jak: tradycyjne grzejniki czy ogrzewanie podłogowe. Natomiast poprzez odwrócenie całego obiegu pompa może służyć także do chłodzenia pomieszczań latem. W tym przypadku ciepło pobierane jest z budynku i dostarczane do ziemi, po czym schłodzony czynnik obniża temperaturę w obiekcie. Występuje chłodzenie aktywne oraz pasywne. Jednak jest to jedynie chłodzenie budynku, a nie jego klimatyzowanie.

Dlaczego warto zainwestować w pompę ciepła?

Na rynku dostępnych jest kilka rodzajów pomp, w tym: wodne, powietrzne czy optymalne w polskich warunkach klimatycznych, czyli pompy gruntowe.  Wszystkie stanowią ekologiczny i ekonomiczny system. Przede wszystkim zakładają ogrzewanie bądź ochładzanie budynku dzięki źródłom odnawialnym. Co więcej ich wydajność jest niezależna od rynkowej ceny ropy, gazu czy węgla, ponieważ bazują na darmowym cieple z wnętrza ziemi. Korzyści związanych ze zmianą tradycyjnego systemy grzewczego jest jednak znacznie więcej!

Wygoda

Wybierając pompę ciepła, nie będziesz już martwić się koniecznością zapalenia w piecu w odpowiednim czasie czy uzupełnianiem węgla. Co więcej korzystanie z pompy w przeciwieństwie do pieca zapobiega powstawaniu zanieczyszczeń, takich jak kurz, popiół czy dym, które wpływają nie tylko na estetykę pomieszczenia, lecz także zdrowie. Wiąże się to  bezpośrednio z brakiem konieczności budowania zajmującej wiele miejsca kotłowni. Ponadto specjalna aplikacja mobilna umożliwi Ci wygodne sterowanie urządzeniem na odległość.  Kiedy wybierasz się na urlop do domku wypoczynkowego, wystarczy, że ustawisz wcześniej zdalnie temperaturę, a po przyjeździe nie będziesz musiał martwić się o jego nagrzanie.

Oszczędność pieniędzy

Współczynnik efektywności pompy ciepła wynosi około 4–5. Oznacza to, że z 1 kW energii elektrycznej otrzymujemy 4–5 kW energii cieplnej. To niezwykle wysoki wynik w porównaniu z innymi systemami. W przeliczeniu na rzeczywiste zyski korzystanie z pompy ciepła gwarantuje obniżenie rocznych kosztów za ogrzewanie aż do 60–70%. To zatem najbardziej ekonomiczne rozwiązanie dla Twojego budynku.

Niezawodność

Pompy bez zarzutu spełniają swoje funkcje użytkowe przez wiele lat. Koniecznym jest jednak przeprowadzanie corocznego przeglądu technicznego, który wykonać może wyłącznie specjalista z uprawnieniami f-gazowymi. Do wykonania dolnego źródła ciepła używamy wysokiej jakości produktów MuoviTech. W pionowych wymiennikach stosujemy Turbocollector który zapewnia aż o 20% lepszą efektywność sondy.

Wielofunkcyjność

Dzięki pompie ciepła można nie tylko ogrzać budynek czy zagrzać ciepłą wodę w dowolnym celu, lecz także ochłodzić pomieszczenie. System jest zatem w pełni funkcjonalny przez cały rok, a ponadto pomaga zaoszczędzić na innych metodach związanych z kontrolowaniem temperatury w pomieszczeniach. Warto jednak zaznaczyć, że ochładzanie za pomocą pompy nie jest równe działaniu klimatyzacji.

Bezpieczeństwo

Korzystając z pompy ciepła nie musisz martwić się niebezpiecznym czadem. Oddychasz czystym, świeżym powietrzem. Jej użytkowanie pozbawione jest również emisji szkodliwego pyłu. Ponadto woda znajdująca pompie nie jest narażona na zagotowanie. Osiągniecie temperatury powyżej 100°C zdarza się jednak w przypadku pieców czy kotłów, co może prowadzić nawet do wybuchu instalacji.

Ochrona środowiska

Używanie pompy gruntowej jest w pełni ekologiczne. Pobiera ona całkowicie odnawialne ciepło spod ziemi. Jeżeli więc troszczysz się o środowisko – to idealne rozwiązanie dla Ciebie.

Jeżeli po przeczytaniu powyższej listy podjąłeś decyzję o posiadaniu własnej pompy ciepła – skontaktuj się z nami. Gwarantujemy fachowe doradztwo w zakresie doboru odpowiedniego modelu urządzenia!

Pionowe odwierty pod pompy ciepła

Specjalizujemy się również w odwiertach pod pompy ciepła. Jesteśmy w stanie wykonać pionowe kolektory nawet do głębokości 300m. Pionowe odwierty są najbardziej efektywnym i sprawnym źródłem ciepła dla pompy ciepła. Zajmujemy się również doprowadzeniem kolektorów do budynku, w przypadku większej ilości odwiertów należy zastosować studzienkę zbiorczą, do której doprowadzane są wszystkie kolektory a następnie wprowadzana jest instalacja do budynku.

Do wykonania dolnego źródła ciepła używamy produktów renomowanej firmy MuoviTech. W pionowych wymiennikach stosujemy Turbocollector który zapewnia 20% lepszą efektywność sondy.

wiercimy
GRUNTOWE POMPY CIEPŁA, KOMPLEKSOWO, DOFINANSOWANIA WYCENA*PROJEKT*MONTAŻ*SERWIS
wiercimy

ZALETY POMPY CIEPŁA

Obniżenie opłat do 60-70%. Dzięki ekonomicznemu źródłu ciepła jesteśmy w stanie obniżyć roczne koszty ogrzewania budynku do 60-70%
Niezawodność. Pompy ciepła są niezawodne, posiadają sprawne działanie przez wiele lat, jedynie należy je przeglądnąć raz w roku w celu przedłużenia ich żywotności
Wiele funkcji. Dzięki zastosowaniu pompy ciepła może ogrzać budynek, zagrzać ciepłą wodę użytkową a także schłodzić pomieszczenia w naszym obiekcie

Korzyści pompy ciepła

Główną korzyścią z posiadania pompy ciepła jest wygodniejsze życie

Nie musimy się martwić aby w odpowiednim czasie zapalić w piecu, dorzucić węgla czy też wysprzątać popiół. Nie dojdzie również do zagotowania wody w instalacji. Nie wydziela się żaden dym, kurz ani popiół dlatego pompę ciepła możemy zamontować w czystym pomieszczeniu w domu np. w garażu, pralni bądź też pomieszczeniu gospodarczym. Nie musimy budować kotłowni a co z tym się wiąże zaoszczędzamy miejsca w budynku. Poprzez zastosowanie pakietu internetowego pompą ciepła możemy sterować zdalnie. Jest to ogromna korzyść gdy posiadamy domek wypoczynkowy znacznie oddalony od miejsca zamieszkania. Ustawiamy odpowiednio wcześniej żądaną temperaturę i gdy docieramy do domku na wymarzony urlop nie martwimy się, iż w domku jest zimno i dopiero musimy go nagrzać marznąc przy tym okropnie, lecz cieszymy się urlopem od początku przybycia do swojego ulubionego miejsca.