Odwierty pod pompy ciepła

Nasza firma specjalizuje się w wykonywaniu pionowych odwiertów pod pompy ciepła oraz doprowadzaniem kolektorów do budynku. Usługi kierujemy do klientów z Zakopanego, Nowego Sącza, a także zamieszkujących Podhale. Na specjalne życzenie dojedziemy w każde miejsce w Małopolsce. Zapewniamy kompleksowe doradztwo i pomoc przy wyborze właściwego rozwiązania.

Zakres naszych usług

Wykonujemy pionowe odwierty pod pompy ciepła. Rozwiązanie to jest bardziej komfortowe niż poziome wymienniki, gdyż zajmuje o wiele mniej miejsca. Dzięki temu inwestor ma więcej możliwości na usytuowanie ich w budynku lub jego otoczeniu. Pionowe wymienniki są też bardziej wydajnym źródłem ciepła.

Zajmujemy się również doprowadzeniem kolektorów do budynku. Jeżeli odwiertów jest więcej, wykorzystujemy studzienkę zbiorczą. Przed wprowadzeniem instalacji do budynku doprowadzamy do niej wszystkie kolektory.

Decydując się na zamontowanie pompy ciepła, należy zdawać sobie sprawę z tego, że w miejscu, gdzie umieszczono dolne źródło, nie może zostać postawione żadne zabudowanie. Co ciekawe, jest to natomiast idealna przestrzeń dla założenia ogrodu bądź wybudowania parkingu.

wiercimy

Pompy ciepła – rodzaje i działanie

Pompa ciepła to najbardziej ekologiczne oraz oszczędne urządzenie grzewcze. Dodatkowo jest bardzo wygodna w użytkowaniu, gdyż jest całkowicie bezobsługowa. Warto też wspomnieć o jej wszechstronnym działaniu. Dzięki niej możemy nie tylko ogrzewać budynek czy ciepłą wodę użytkową, ale również zagrzać wodę do basenu. Pompa cieplna pozwala także schładzać budynek latem. Urządzenie to nie emituje żadnych zanieczyszczeń, dlatego może zostać zamontowania w garażu, pomieszczeniu gospodarczym bądź pralni.

Pompy ciepła pobierają energię z tak zwanego dolnego źródła ciepła, czyli wykorzystują ciepło z otoczenia. Na rynku dostępnych jest kilka rodzajów pomp, w tym pompy gruntowe, wodne czy powietrzne. Realizowane przez nas odwierty służą do zamontowania urządzeń, które jako czynnik roboczy wykorzystują ciepło z ziemi (gruntu). Jest to bardzo ekonomiczne rozwiązanie, gdyż zakłada ogrzewanie budynku dzięki źródłom odnawialnym, odtwarzającym się codziennie dzięki naturze. Dlatego nie musimy się obawiać, że ciepła tego zabraknie. Nie trzeba się też przejmować ceną ropy, gazu czy węgla, ponieważ nasze ciepło jest darmowe i pochodzi z wnętrza ziemi.

Pompy ciepła posiadają najwyższy współczynnik efektywności, który wynosi około 4-5.  Oznacza to, że dostarczając 1kW energii elektrycznej otrzymujemy 4-5kW energii cieplnej. Jak widać urządzenia te są najbardziej ekonomicznym źródłem ciepła dla budynku.

Ponadto latem mogą również służyć do chłodzenia pomieszczeń. Poprzez odwrócenie całego obiegu ciepło pobierane jest z budynku i dostarczane do ziemi, po czym schłodzony czynnik obniża temperaturę w obiekcie. Występuje chłodzenie aktywne oraz pasywne. Jednak jest to jedynie chłodzenie budynku, a nie jego klimatyzowanie.

Korzyści wynikające z posiadania własnej pompy ciepła

1) Wygoda

Wybierając pompę ciepła, nie będziesz już martwić się koniecznością zapalenia w piecu w odpowiednim czasie, czy dorzucenia węgla. Nie zagotuje się też woda w instalacji. W pomieszczeniu będzie czysto – unikniesz walki z kurzem, dymem, czy popiołem. Nie trzeba będzie budować zajmującej wiele miejsca kotłowni.

Ponadto, specjalna aplikacja mobilna pozwoli Ci na sterowanie urządzeniem na odległość.  Kiedy wybierasz się na urlop do domku wypoczynkowego, wystarczy, że ustawisz wcześniej zdalnie temperaturę, a po przyjeździe nie będziesz musiał martwić się o jego nagrzanie.

2) Oszczędność pieniędzy

Posiadanie pompy ciepła gwarantuje obniżenie rocznych kosztów za ogrzewanie aż do 60 – 70%. To najbardziej ekonomiczne rozwiązanie dla Twojego budynku.

Współczynnik efektywności pompy ciepła  wynosi około 4-5, co jest niezwykle wysokim wynikiem. Z 1kW energii elektrycznej otrzymujemy 4-5kW energii cieplnej.

3) Niezawodność

Pompy działają przez wiele lat. Jedynym wymogiem jest przeprowadzanie corocznego przeglądu technicznego.

Do wykonania dolnego źródła ciepła używamy wysokiej jakości produktów MuoviTech. W pionowych wymiennikach stosujemy Turbocollector który zapewnia aż o 20% lepszą efektywność sondy.

4) Wielofunkcyjność

Dzięki pompie ciepła można nie tylko ogrzać budynek, czy zagrzać ciepłą wodę w dowolnym celu, lecz nawet… ochłodzić pomieszczenie. Kiedy obieg jest odwrócony, ciepło zostaje pobrane z budynku i trafia do ziemi. Występuje chłodzenie aktywne oraz pasywne (warto zaznaczyć, że nie jest to równoznaczne z klimatyzowaniem).

5) Bezpieczeństwo

Korzystając z pompy ciepła nie musisz martwić się niebezpiecznym czadem. Oddychasz czystym, świeżym powietrzem.

6) Ochrona środowiska

Używanie pompy gruntowej jest w pełni ekologiczne.  Pobiera ona całkowicie odnawialne ciepło spod ziemi. Jeżeli więc troszczysz się o środowisko – to idealne rozwiązanie dla Ciebie.

 

Jeżeli po przeczytaniu powyższej listy, podjąłeś decyzję o posiadaniu własnej pompy ciepła – skontaktuj się z nami, a na pewno nie będziesz żałował.

Pionowe odwierty pod pompy ciepła

Specjalizujemy się również w odwiertach pod pompy ciepła. Jesteśmy w stanie wykonać pionowe kolektory nawet do głębokości 300m. Pionowe odwierty są najbardziej efektywnym i sprawnym źródłem ciepła dla pompy ciepła. Zajmujemy się również doprowadzeniem kolektorów do budynku, w przypadku większej ilości odwiertów należy zastosować studzienkę zbiorczą, do której doprowadzane są wszystkie kolektory a następnie wprowadzana jest instalacja do budynku.

Do wykonania dolnego źródła ciepła używamy produktów renomowanej firmy MuoviTech. W pionowych wymiennikach stosujemy Turbocollector który zapewnia 20% lepszą efektywność sondy.

wiercimy
GRUNTOWE POMPY CIEPŁA, KOMPLEKSOWO, DOFINANSOWANIA WYCENA*PROJEKT*MONTAŻ*SERWIS
wiercimy

ZALETY POMPY CIEPŁA

Obniżenie opłat do 60-70%. Dzięki ekonomicznemu źródłu ciepła jesteśmy w stanie obniżyć roczne koszty ogrzewania budynku do 60-70%
Niezawodność. Pompy ciepła są niezawodne, posiadają sprawne działanie przez wiele lat, jedynie należy je przeglądnąć raz w roku w celu przedłużenia ich żywotności
Wiele funkcji. Dzięki zastosowaniu pompy ciepła może ogrzać budynek, zagrzać ciepłą wodę użytkową a także schłodzić pomieszczenia w naszym obiekcie

Korzyści pompy ciepła

Główną korzyścią z posiadania pompy ciepła jest wygodniejsze życie

Nie musimy się martwić aby w odpowiednim czasie zapalić w piecu, dorzucić węgla czy też wysprzątać popiół. Nie dojdzie również do zagotowania wody w instalacji. Nie wydziela się żaden dym, kurz ani popiół dlatego pompę ciepła możemy zamontować w czystym pomieszczeniu w domu np. w garażu, pralni bądź też pomieszczeniu gospodarczym. Nie musimy budować kotłowni a co z tym się wiąże zaoszczędzamy miejsca w budynku. Poprzez zastosowanie pakietu internetowego pompą ciepła możemy sterować zdalnie. Jest to ogromna korzyść gdy posiadamy domek wypoczynkowy znacznie oddalony od miejsca zamieszkania. Ustawiamy odpowiednio wcześniej żądaną temperaturę i gdy docieramy do domku na wymarzony urlop nie martwimy się, iż w domku jest zimno i dopiero musimy go nagrzać marznąc przy tym okropnie, lecz cieszymy się urlopem od początku przybycia do swojego ulubionego miejsca.