Odwierty pod pompy ciepła

Pozbądź się niebezpiecznego czadu z własnego domu, dymu oraz bałaganu wokół budynku! Oddychaj świeżym i niczym niezanieczyszczonym powietrzem.

Pionowe odwierty posiadają wiele korzyści. Są dużo lepszym dolnym źródłem ciepła aniżeli poziome wymienniki. Zajmują również dużo mniej miejsca na działce, pamiętać należy iż na dolnym źródle nie możemy nic wybudować dlatego miejsce to pozostaje jedynie do zagospodarowania pod ogród bądź parking. Ceny działek są bardzo wysokiego dlatego należy je właściwie i rozsądnie zabudowywać również dolnym źródłem ciepła.

wiercimy

Pompa ciepła

Pompa ciepła jest to najbardziej ekologiczne, bezobsługowe oraz oszczędne urządzenie grzewcze. Dzięki pompie ciepła możemy ogrzewać budynek, ogrzewać ciepłą wodę użytkową, jak również zagrzać wodę do basenu, pozwala ona również latem schładzać budynek. Pompa ciepła nie emituje żadnych zanieczyszczeń dlatego może zostać zamontowania w garażu, pomieszczeniu gospodarczym bądź też pralni. Za czynnik roboczy pompa ciepła wykorzystuje ciepło z ziemi, dlatego nie musimy się obawiać, gdyż ciepła tego nigdy nie zabraknie a codziennie dzięki naturze jest ono odnawialne. Dzięki zastosowaniu pompy ciepła możemy się nie obawiać cen ropy, gazu bądź też węgla, gdyż nasze ciepło jest darmowe i pochodzi z wnętrza ziemi.

Pompy ciepła posiadają najwyższy współczynnik efektywności, który wynosi około 4-5.  Określa to, iż dostarczając 1kW energii elektrycznej otrzymujemy 4-5kW energii cieplnej. Pompy ciepła są najbardziej ekonomicznym źródłem ciepła dla budynku.

Pompy ciepła latem mogą również służyć do chłodzenia pomieszczeń. Poprzez odwrócenie całego obiegu ciepło pobierane jest z budynku i dostarczane do ziemi, po czym schłodzony czynnik chłodzi nam obiekt. Występuje chłodzenie aktywne oraz pasywne. Jednak jest to jedynie chłodzenie budynku a nie jego klimatyzowanie.

Pionowe odwierty pod pompy ciepła

Specjalizujemy się również w odwiertach pod pompy ciepła. Jesteśmy w stanie wykonać pionowe kolektory nawet do głębokości 300m. Pionowe odwierty są najbardziej efektywnym i sprawnym źródłem ciepła dla pompy ciepła. Zajmujemy się również doprowadzeniem kolektorów do budynku, w przypadku większej ilości odwiertów należy zastosować studzienkę zbiorczą, do której doprowadzane są wszystkie kolektory a następnie wprowadzana jest instalacja do budynku.

Do wykonania dolnego źródła ciepła używamy produktów renomowanej firmy MuoviTech. W pionowych wymiennikach stosujemy Turbocollector który zapewnia 20% lepszą efektywność sondy.

wiercimy
GRUNTOWE POMPY CIEPŁA, KOMPLEKSOWO, DOFINANSOWANIA WYCENA*PROJEKT*MONTAŻ*SERWIS
wiercimy

ZALETY POMPY CIEPŁA

Obniżenie opłat do 60-70%. Dzięki ekonomicznemu źródłu ciepła jesteśmy w stanie obniżyć roczne koszty ogrzewania budynku do 60-70%
Niezawodność. Pompy ciepła są niezawodne, posiadają sprawne działanie przez wiele lat, jedynie należy je przeglądnąć raz w roku w celu przedłużenia ich żywotności
Wiele funkcji. Dzięki zastosowaniu pompy ciepła może ogrzać budynek, zagrzać ciepłą wodę użytkową a także schłodzić pomieszczenia w naszym obiekcie

Korzyści pompy ciepła

Główną korzyścią z posiadania pompy ciepła jest wygodniejsze życie

Nie musimy się martwić aby w odpowiednim czasie zapalić w piecu, dorzucić węgla czy też wysprzątać popiół. Nie dojdzie również do zagotowania wody w instalacji. Nie wydziela się żaden dym, kurz ani popiół dlatego pompę ciepła możemy zamontować w czystym pomieszczeniu w domu np. w garażu, pralni bądź też pomieszczeniu gospodarczym. Nie musimy budować kotłowni a co z tym się wiąże zaoszczędzamy miejsca w budynku. Poprzez zastosowanie pakietu internetowego pompą ciepła możemy sterować zdalnie. Jest to ogromna korzyść gdy posiadamy domek wypoczynkowy znacznie oddalony od miejsca zamieszkania. Ustawiamy odpowiednio wcześniej żądaną temperaturę i gdy docieramy do domku na wymarzony urlop nie martwimy się, iż w domku jest zimno i dopiero musimy go nagrzać marznąc przy tym okropnie, lecz cieszymy się urlopem od początku przybycia do swojego ulubionego miejsca.