Odwierty pod pompy ciepła

Wykonujemy pionowe odwierty pod pompy cieplne, do głębokości 300m. Zajmują mniej miejsca i są o wiele lepszym źródłem ciepła, niż poziome wymienniki.

Zajmujemy się również doprowadzeniem kolektorów do budynku. Jeżeli odwiertów jest więcej, wykorzystujemy studzienkę zbiorczą, do której, przed wprowadzeniem instalacji do budynku, doprowadzane są wszystkie kolektory.

Należy zdawać sobie sprawę z tego, że w miejscu, gdzie umieszczono dolne źródło, nie można postawić żadnego zabudowania. Jest to jednak idealna przestrzeń dla założenia ogrodu, bądź wybudowania parkingu.

wiercimy

Pompa ciepła

Pompa ciepła jest to najbardziej ekologiczne, bezobsługowe oraz oszczędne urządzenie grzewcze. Dzięki pompie ciepła możemy ogrzewać budynek, ogrzewać ciepłą wodę użytkową, jak również zagrzać wodę do basenu, pozwala ona również latem schładzać budynek. Pompa ciepła nie emituje żadnych zanieczyszczeń dlatego może zostać zamontowania w garażu, pomieszczeniu gospodarczym bądź też pralni. Za czynnik roboczy pompa ciepła wykorzystuje ciepło z ziemi, dlatego nie musimy się obawiać, gdyż ciepła tego nigdy nie zabraknie a codziennie dzięki naturze jest ono odnawialne. Dzięki zastosowaniu pompy ciepła możemy się nie obawiać cen ropy, gazu bądź też węgla, gdyż nasze ciepło jest darmowe i pochodzi z wnętrza ziemi.

Pompy ciepła posiadają najwyższy współczynnik efektywności, który wynosi około 4-5.  Określa to, iż dostarczając 1kW energii elektrycznej otrzymujemy 4-5kW energii cieplnej. Pompy ciepła są najbardziej ekonomicznym źródłem ciepła dla budynku.

Pompy ciepła latem mogą również służyć do chłodzenia pomieszczeń. Poprzez odwrócenie całego obiegu ciepło pobierane jest z budynku i dostarczane do ziemi, po czym schłodzony czynnik chłodzi nam obiekt. Występuje chłodzenie aktywne oraz pasywne. Jednak jest to jedynie chłodzenie budynku a nie jego klimatyzowanie.

Korzyści wynikające z posiadania własnej pompy ciepła

1) Wygoda

Wybierając pompę ciepła, nie będziesz już martwić się koniecznością zapalenia w piecu w odpowiednim czasie, czy dorzucenia węgla. Nie zagotuje się też woda w instalacji. W pomieszczeniu będzie czysto – unikniesz walki z kurzem, dymem, czy popiołem. Nie trzeba będzie budować zajmującej wiele miejsca kotłowni.

Ponadto, specjalna aplikacja mobilna pozwoli Ci na sterowanie urządzeniem na odległość.  Kiedy wybierasz się na urlop do domku wypoczynkowego, wystarczy, że ustawisz wcześniej zdalnie temperaturę, a po przyjeździe nie będziesz musiał martwić się o jego nagrzanie.

2) Oszczędność pieniędzy

Posiadanie pompy ciepła gwarantuje obniżenie rocznych kosztów za ogrzewanie aż do 60 – 70%. To najbardziej ekonomiczne rozwiązanie dla Twojego budynku.

Współczynnik efektywności pompy ciepła  wynosi około 4-5, co jest niezwykle wysokim wynikiem. Z 1kW energii elektrycznej otrzymujemy 4-5kW energii cieplnej.

3) Niezawodność

Pompy działają przez wiele lat. Jedynym wymogiem jest przeprowadzanie corocznego przeglądu technicznego.

Do wykonania dolnego źródła ciepła używamy wysokiej jakości produktów MuoviTech. W pionowych wymiennikach stosujemy Turbocollector który zapewnia aż o 20% lepszą efektywność sondy.

4) Wielofunkcyjność

Dzięki pompie ciepła można nie tylko ogrzać budynek, czy zagrzać ciepłą wodę w dowolnym celu, lecz nawet… ochłodzić pomieszczenie. Kiedy obieg jest odwrócony, ciepło zostaje pobrane z budynku i trafia do ziemi. Występuje chłodzenie aktywne oraz pasywne (warto zaznaczyć, że nie jest to równoznaczne z klimatyzowaniem).

5) Bezpieczeństwo

Korzystając z pompy ciepła nie musisz martwić się niebezpiecznym czadem. Oddychasz czystym, świeżym powietrzem.

6) Ochrona środowiska

Używanie pompy gruntowej jest w pełni ekologiczne.  Pobiera ona całkowicie odnawialne ciepło spod ziemi. Jeżeli więc troszczysz się o środowisko – to idealne rozwiązanie dla Ciebie.

 

Jeżeli po przeczytaniu powyższej listy, podjąłeś decyzję o posiadaniu własnej pompy ciepła – skontaktuj się z nami, a na pewno nie będziesz żałował.

Pionowe odwierty pod pompy ciepła

Specjalizujemy się również w odwiertach pod pompy ciepła. Jesteśmy w stanie wykonać pionowe kolektory nawet do głębokości 300m. Pionowe odwierty są najbardziej efektywnym i sprawnym źródłem ciepła dla pompy ciepła. Zajmujemy się również doprowadzeniem kolektorów do budynku, w przypadku większej ilości odwiertów należy zastosować studzienkę zbiorczą, do której doprowadzane są wszystkie kolektory a następnie wprowadzana jest instalacja do budynku.

Do wykonania dolnego źródła ciepła używamy produktów renomowanej firmy MuoviTech. W pionowych wymiennikach stosujemy Turbocollector który zapewnia 20% lepszą efektywność sondy.

wiercimy
GRUNTOWE POMPY CIEPŁA, KOMPLEKSOWO, DOFINANSOWANIA WYCENA*PROJEKT*MONTAŻ*SERWIS
wiercimy

ZALETY POMPY CIEPŁA

Obniżenie opłat do 60-70%. Dzięki ekonomicznemu źródłu ciepła jesteśmy w stanie obniżyć roczne koszty ogrzewania budynku do 60-70%
Niezawodność. Pompy ciepła są niezawodne, posiadają sprawne działanie przez wiele lat, jedynie należy je przeglądnąć raz w roku w celu przedłużenia ich żywotności
Wiele funkcji. Dzięki zastosowaniu pompy ciepła może ogrzać budynek, zagrzać ciepłą wodę użytkową a także schłodzić pomieszczenia w naszym obiekcie

Korzyści pompy ciepła

Główną korzyścią z posiadania pompy ciepła jest wygodniejsze życie

Nie musimy się martwić aby w odpowiednim czasie zapalić w piecu, dorzucić węgla czy też wysprzątać popiół. Nie dojdzie również do zagotowania wody w instalacji. Nie wydziela się żaden dym, kurz ani popiół dlatego pompę ciepła możemy zamontować w czystym pomieszczeniu w domu np. w garażu, pralni bądź też pomieszczeniu gospodarczym. Nie musimy budować kotłowni a co z tym się wiąże zaoszczędzamy miejsca w budynku. Poprzez zastosowanie pakietu internetowego pompą ciepła możemy sterować zdalnie. Jest to ogromna korzyść gdy posiadamy domek wypoczynkowy znacznie oddalony od miejsca zamieszkania. Ustawiamy odpowiednio wcześniej żądaną temperaturę i gdy docieramy do domku na wymarzony urlop nie martwimy się, iż w domku jest zimno i dopiero musimy go nagrzać marznąc przy tym okropnie, lecz cieszymy się urlopem od początku przybycia do swojego ulubionego miejsca.